Jak wygląda twój pokój?
Naprawdę chciałbyś wiedzieć, jak wygląda mój pokój? Uważam, że powinieneś mnie odwiedzić i go zobaczyć. Lecz jeśli nie możesz przyjąć mojego zaproszenia, jestem przygotowana, aby ci go opisać.

Jak prawdopodobnie pamiętasz, mieszkam w bloku położonym na obrzeżach miasta. W moim mieszkaniu są dwa pokoje, kuchnia i łazienka. Jeden z pokoi należy do mnie, a drugi do moich rodziców.

Moim zdaniem mój pokój jest mały, ale dość ładny. Gdy wchodzi się do niego, można zobaczyć biurko, które stoi naprzeciwko okna. Na biurku znajduje się komputer. Po prawej stronie drzwi jest regał na książki i szafa ubraniowa, a po lewej stronie wygodne łóżko. Ściany są w kolorze jasnozielonym. Zamierzam powiesić na nich parę plakatów. Mam na myśli plakaty gwiazd muzyki i filmu.

Lubię spędzać czas w moim pokoju, ponieważ jest to bardzo przytulne miejsce, w którym czuję się bezpieczna i szczęśliwa.

What is your room like?

Would you really like to know what my room is like? I think you should come and see my place at last. But if you cannot accept my invitation, I am ready to describe it for you.

As you probably remember, I live in a block of flats, situated in the outskirts of the city. In my flat there are two rooms, a kitchen and a bathroom. One of the rooms belongs to me, the other one is my parents' room.

In my opinion, my room is small but quite nice. When you enter the room, you can see my desk which stands opposite the window. On the desk there is a computer. There is also a bookcase and a wardrobe on the right of the door. On the left there is a very comfortable bed. The walls are light green and I am going to hang some posters on them. I mean the posters of music and film stars.

I like spending time in my room, because it is a very cosy place, in which I feel safe and happy.

Słowniczek

outskirts - peryferie

bookcase - regał na książki

wardrobe - szafa ubraniowa

comfortable - wygodny

hang - powiesić

cosy - przytulny